Domino

06 Příměstský tábor s 3D tiskem

Kapacita letního tábora je naplněna.

Účastníci se mohou těšit na praktické zvládnutí 3D tisku, od inspirace, vytvoření modelu v počítači až po samotný tisk.

Tábor je určen pro děti ze 4 až 7 třídy, zdatnější a motivovaní třeťáci po dohodě s vedoucím tábora mohou též.

Aktulizované informace k průběhu tábora:

Režim dne:  Zahájení táborového dne je v 8:00, ukončení programu v 15:00.
Děti mohou dorazit mezi 7:45 – 8:00, v Dominu bude zajištěn pedagogický dozor. Odpoledne mohou děti Domino opouštět mezi 15:00 – 15:45.

Program a námět tábora: APOLLO 13 aneb vesmírné dobrodružství v Dominu

Pondělí 7.8. – NÁBOR ASTRONAUTŮ / VÝBĚR POSÁDEK
Program bude zaměřen na seznámení účastníků mezi sebou, na seznámení s tématem a programem celého tábora. Děti mají zajištěný oběd. Budeme trávit den nejen u počítače a 3D tiskárny, ale také pohybovými aktivitami v tělocvičně nebo parku.

Úterý 8.8. – STAVBA RAKET /TEAMOVÁ SPOLUPRÁCE
Pokračování v táborovém vesmírném dobrodružství. Posádky si vymyslí, navrhnou, vymodelují v programu Tinkercad a postaví vlastní rakety (využijeme LEGO, Merkur a další materiály), naučí se přitom spolupracovat při plánování a realizaci projektu. Dojde určitě i na protažení a uvolnění při sportovních hrách a aktivitách. Děti mají zajištěný oběd.

Středa 9.8. – VÝCVIK ASTRONAUTŮ
Plánujeme návštěvu koupaliště v Meziměstí. Sraz bude ráno normálně v 8 hodin v DDM Domino, den končí odpoledne v 15 hodin v DDM Domino. Děti mají zajištěný oběd, potřebují vlastní svačinu a pití na dopoledne. S sebou: Ručník, plavky, opalovací krém, můžete dětem dát drobné kapesné.

Čtvrtek 10.8. – START RAKET
Konečně vzhůru do oblak. Den věnujeme stavbě a pouštění „vodních raket“. Kdo doletí výše, kdo poletí nejdéle, to zatím nevíme, ale určitě nás čeká vesmírné dobrodružství a také se lehce zmáčíme vodou (raketovým pohonem).  Děti mají zajištěný oběd. Na tento den budeme potřebovat PET lahve na výrobu raket. Každý účastník by si měl přinést jednu nebo dvě prázdné lahve od minerální vody nebo Kofoly či Coca-coly.

Pátek 11.8. – ZÁCHRANNÁ MISE
Čeká nás plánování, navrhování a stavba záchranného přistávacího modulu. Výsledek svého snažení si poté jednotlivé podsádky vyzkouší v praxi na výletě na rozhlednu. Oběd máme zajištěn, děti potřebují dopolední svačinu. Konec dne je klasicky v DDM Domino.

 

Strava: Děti mají v ceně příměstského tábora zajištěné obědy. Svačiny na dopoledne musí mít vlastní z domu. Pitný režim bude zajištěn po celý den.

S sebou: Děti by měly mít každý den s sebou menší batoh, v něm lahev s pitím (které v případě potřeby doplníme), svačinu. Oblečení volte takové, aby jeho zašpinění nebo poničení příliš nevadilo (prosím počítejte i se sportovními aktivitami v průběhu tábora). Potřebné je přezutí do prostor Domina (vhodná je sportovní obuv).

Kontakt: Tomáš Buriánek – 775 951 461, burianek@dominohronov.cz

Termín:
7.8. - 11.8. 2023
Pro děti:
10 - 13 let
Místo:
DDM Domino Hronov
Cena:
Kč 1.700,--

Vyplnit přihlášku