Domino

Slackline v Hronově s Anče Kuchařovou

Akce se KONÁ i přes nepřízeň počasí
…přece nejsme z cukru! Pořádně se oblečte a doražte ve 2 do parku. Slunce sice asi čekat nemůžeme, ale odpoledne by snad už nemělo pršet. A věřte, že si to užijeme i tak. Někdy není na škodu vystoupit ze své komfortní zóny – v přírodě je přece krásně za všech podmínek.
Těší se Áďa & Anče

Slackline je balanční popruh, na kterém se dá chodit, skákat nebo jen tak balancovat. Chodit po slackline, se člověk nenaučí za 20 minut, většinou to zabere hodinu nebo půlden soustředěného zkoušení. Proto lajny připravím, tak aby si našli své malý jogíni, výbušní sportovci i děti, které se sportů trochu straní. Kromě obyčejných lajn budou na děti čekat i dvojité lajny a lajny s horní oporou.

Můj program je založen na zvědavosti. Touze zkoušet a objevovat. Některé děti se chtějí naučit chodit, jiné baví dělat společná balanční cvičení ve dvou. A některé děti začnou vymýšlet své vlastní balanční hry. A to je přesně ono. Koordinace a balanc se dá rozvíjet mnoha různými způsoby.

Jak už jsem zmínila, začátky samostatné chůze po slackline jsou docela náročné. Jsou přibližně stejně náročné pro všechny. Pohyb vyžaduje koordinaci celého těla včetně jemných svalů na chodidlech a zapojení hlubokého stabilizačního systému. K tomu je nutné dýchat a nepřemýšlet o pádu, ale o kroku, který právě dělám. Často tato komplexnost zaujme introvertní děti a děti, které ještě v žádném sportu nezazářili.

Ti, kteří se nebudou snažit o samostatné chození, naučím spoustu triků, které jsou snazší než chůze. A zařádí si na lajnách s horní oporou (to zvládne opravdu každý, i když se také musí trochu snažit). A na dvojitých lajnách si zkusí chůzi ve dvou, budou se přelézat, podlézat, houpat a možná i dělat kotrmelce.

Moc se na Vás těším,
Anna Hanuš Kuchařová
Profesionální slacklinerka a trenérka slackline

Více informací: kulichova@dominohronov, 773 628 887

Datum:
5. Červen 14:00 - 18:00
Vstupné:
ZDARMA