Domino

Příležitostné akce

Slackline v Hronově s Anče Kuchařovou

Slackline je balanční popruh, na kterém se dá chodit, skákat nebo jen tak balancovat. Chodit po slackline, se člověk nenaučí za 20 minut, většinou to zabere hodinu nebo půlden soustředěného zkoušení. Proto lajny připravím, tak aby si našli své malý jogíni, výbušní sportovci i děti, které se sportů trochu straní. Kromě obyčejných lajn budou na děti čekat i dvojité lajny a lajny s horní oporou.

Můj program je založen na zvědavosti. Touze zkoušet a objevovat. Některé děti se chtějí naučit chodit, jiné baví dělat společná balanční cvičení ve dvou. A některé děti začnou vymýšlet své vlastní balanční hry. A to je přesně ono. Koordinace a balanc se dá rozvíjet mnoha různými způsoby.

Jak už jsem zmínila, začátky samostatné chůze po slackline jsou docela náročné. Jsou přibližně stejně náročné pro všechny. Pohyb vyžaduje koordinaci celého těla včetně jemných svalů na chodidlech a zapojení hlubokého stabilizačního systému. K tomu je nutné dýchat a nepřemýšlet o pádu, ale o kroku, který právě dělám. Často tato komplexnost zaujme introvertní děti a děti, které ještě v žádném sportu nezazářili.

Ti, kteří se nebudou snažit o samostatné chození, naučím spoustu triků, které jsou snazší než chůze. A zařádí si na lajnách s horní oporou (to zvládne opravdu každý, i když se také musí trochu snažit). A na dvojitých lajnách si zkusí chůzi ve dvou, budou se přelézat, podlézat, houpat a možná i dělat kotrmelce.

Moc se na Vás těším,
Anna Hanuš Kuchařová
Profesionální slacklinerka a trenérka slackline

Více informací: kulichova@dominohronov, 773 628 887

Vstupné:
ZDARMA

Přijďte se pohnout !

Rád bych pozval všechny, kdo chtějí objevovat možnosti (nejen) svého těla. V několika hodinách ochutnáme na vlastní kůži trochu jiné způsoby, jakými můžeme učit tělo novým dovednostem a zkoumat své hranice. 

Tělo není jen tak nějaká věc nebo stroj. Je to dokonalý celek, který je projevem našich vnitřních procesů, myšlení, nálad, atd. Proto i při práci s ním se snažím o to, stimulovat jej z co nejvíce uhlů.

Na workshopu se budeme zabývat nejen mobilitou, efektivitou pohybu a akrobacií, ale zkusíme si i ztvárňovat naše představy a spolupracovat s ostatními.

O mně:

V současné době jsem členem novocirkusových  souborů La Putyka a The Losers. Neskutečně mě baví zkoumat pohyb a řeč, kterou vytváří. Bavím se tancem, lezením ve skalách, čtením a hledáním možností sebevyjádření.

Oblékněte se do pohodlného sportovního oblečení. Nejvhodnější budou dlouhé kalhoty i triko, nebo mikina. Budeme se válet po zemi, tak aby vám to bylo příjemné a nemuseli jste řešit, že se umažete.

Těším se na Vás,

Tom Brťák Brt

(Pohybový workshop je vhodný pro všechny děti od 10ti let se zájmem o sport, tanec či divadelnictví. Je však omezená kapacita, takže je nutné se přihlásit mailem na kulichova@dominohronov.cz . Pro více informací můžete také volat 773 628 887. )

 

Vstupné:
ZDARMA, ale nutné přihlášení!

Jdeme na lano!

Lekce lezení na laně je pro děti, kterým bude letos minimálně 10 let (narozeny 2010), a které chodí na kroužek lezení minimálně 2 roky. Budeme lézt nižší věžičky na Horním Ostaši. Děti budou vždy lézt „na druhém/ na top rope“, což znamená, že na skále už bude připraveno natažené lano, na které se přivážou a my je budeme jistit.

Sraz bude v 10:00 na Ostaši na parkovišti, kde na Vás budu čekat. Rodiče, kteří děti přivezou, samozřejmě mohou strávit čas s námi, nebo si třeba mohou projít skalní okruh, či si dát něco dobrého v hospůdce – To je jen na Vás.

Co s sebou: pevné uzavřené boty s dobrým vzorkem nebo lezečky pokud máte. Lezečky budu mít také na půjčení, ale ne každému sednou. Vhodné jsou dlouhé sportovní kalhoty, triko a starší mikina nebo ještě jedno triko s dlouhým rukávem. Na lezení je lepší mít oblečení z pevnější látky, aby se děti neodřely. Vezměte si také svačinu, pokrývku hlavy a dostatek pití. Ostatní lezecké vybavení bude připraveno na místě.

Lezení bude trvat cca 3-4 hodiny (uvidíme dle situace) a je zdarma.

Na tuto výjimečnou akci je nutno se přihlásit zprávou na mail  kulichova@dominohronov.cz, protože je omezená kapacita 15 dětí. Pokud s námi půjdete i jako rodiče, tak mi to taky prosím připište do mailu.

V případě deště nebo mokrých skal přesuneme akci na neděli 21.6 nebo případně o týden později. Informovala bych Vás emailem.

Těšíme se na Vás!

Áďa (Adéla Kulichová), Petr a Tom

Případné dotazy mailem nebo na 773 628 887

Vstupné:
ZDARMA, ale nutné přihlášení!